Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. BES Genel Lideri Şengül: Seçim bitti, geçim kederi başladı

BES Genel Lideri Şengül: Seçim bitti, geçim kederi başladı

ateshaber ateshaber -
26 0

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –

Kısa ismi BES olan Birleşik Emekliler Sendikası Genel Lideri Mahmut Şengül, emeklilerin hala örgütlü olmanın kıymetini kavrayamadığını söyledi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Şengül, seçimler öncesi emeklilerin toplumsal, kültürel ve ekonomik hakları için emeklilerin taleplerine yanıt veren programında bu taleplere yer veren adaya bir emekli örgütü olarak taraf olduklarını, lakin taraflılıklarının partizanlık üzerinden değil 15 milyon Emeklinin ömür standartını yükseltmeye yönelik olduğunu belirtti.

Seçim sonuçlarının emeklilerin hala örgütlü olmanın değerini kavrayamadığı ve örgütlü hareket edince taleplerinin karşılanacağı gerçeğini algılayamadığı açıkca görüldüğünü belirten Şengül, “Oysaki Avrupa’da emeklilerin hayat standartlarının yüksek olması Avrupa’daki emekli kitlesinin örgütlü olmasından ve örgütlü hareket etmesinden kaynaklı. Seçim kaygısı bitti, geçim sıkıntısı başladı. Bu sebeple artık sendikanın bu Whatsapp sayfasında parti siyasetlerini yada bir parti sempatizanlığı yapmak yerine gücümüzü 15 milyon emekliyi örgütlemeye ve örgütlü hareket etmeye harcayacağız. Bu münasebetlerle sayfamız bir siyasi parti sempatizanlığı açısından değil.Sendikal çalışmalara ve örgütlülüğe gücümüzü harcayalım” davetinde bulundu.

Şengül, bu davetin 21 yıldır emekliyi toplumun en fakir kitlesi haline getiren mevcut iktidarı eleştirmeyecekleri manasına gelmeyeceklerinin altını çizdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir