Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Belediye şirket çalışanları takım için Burhaniye’de buluştu

Belediye şirket çalışanları takım için Burhaniye’de buluştu

ateshaber ateshaber -
22 0

BALIKESİR (İGFA) – 15-16 Haziran büyük emekçi direnişinin 53. yıl dönümü münasebetiyle DİSK/ Genel-İş Sendikası Balıkesir Şubesi tarafından Burhaniye ilçesinde yürüyüş ve miting düzenlendi.

Eski kütüphane önünde toplanan personeller “Şirket çalışanı takım istiyor”, “Yaşasın iş ekmek özgürlük mücadelemiz”, “Hak hukuk adalet çalışanlarla gelecek”, “Direne direne kazanacağız” sloganları atarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.

Cumhuriyet Meydanı’nda konuşma yapan DİSK/ Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Lideri Hüseyin Ovalı, şirket emekçilerine takım taleplerini bir kere daha alandan tekrarladı. Ülkemizin dünyada sendikal hakların en makûs olduğu 10 ülkeden biri haline gelmiş durumda olduğunu tabir eden Ovalı, “Hepimiz konutumuza ekmek götürmek için çalışıyoruz. Hepimiz soframızda ki aş çoğalsın diye birilerine emeğimizi kullandırıyoruz. Yok bu türlü birebir işyerinde “Sınavsız, liyakatsiz” 3 başka nizam bunu kabul etmiyoruz. İtiraz ediyoruz. İtiraz ediyoruz. İtiraz ediyoruz” dedi.

Ovalı, belediye emekçileri için de belediye memurunun toplumsal istikrar tazminatını almasının önünü açılmasını isterken, “Açana kadar alanlarda olacağız. Her basın açıklamamızda lisana getireceğiz” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir