Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Ballıkayalar Tırmanışı’nda kupalar sahiplerini buldu

Ballıkayalar Tırmanışı’nda kupalar sahiplerini buldu

ateshaber ateshaber -
28 0

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Ballıkayalar Tırmanış Şenliği heyecanlı ve adrenalin yüklü geçti. Türkiye’nin en uzun soluklu kaya tırmanış tertibi olan Ballıkayalar Tırmanış Şenliği’nde Kocaeli’nin yanı sıra Samsun, Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Çorum, Trabzon, Ordu, Sakarya, Balıkesir, Mardin ve Mersin’den 12’si bayan 36 sportmen katıldı.

ŞAMPİYONLARA MADALYALARI VERİLDİ

Şampiyonanın son günkü karşılaşmalarını Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım, Kocaeli Vilayet Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, Türkiye Dağcılık Federasyonu Kocaeli Vilayet Temsilcisi Sinan Yoksul, sportmen aileleri ve vatandaşlar izledi. Karşılaşmalar sonrasında protokol üyeleri dereceye giren atletlere madalya verdi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen “Ballıkayalar Tırmanış Şenliği” Gebze’ye bağlı Tavşanlı Köyü’ndeki Gebze Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda yerli tırmanıcıları bir ortaya getirdi. İki gün süren şenlikte bayanlar kategorisinde Hilal İşcan birinci, Fulya Özcanlı ikinci ve Sahra Alacagergi üçüncü; erkekler kategorisinde ise Barış Yıldırım birinci, Furkan Akkaya ikinci ve Kubilay Eren üçüncü oldu. Master Bayanlar kategorisinde Ayşen Aydın birinci, Zeliha Akçe ikinci ve Nilüfer Sönmez üçüncü; Master Erkekler kategorisinde ise İsmail Satılmış birinci, Yücel Bagatur ikinci ve Ozan Tekbaş üçüncü oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir