Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Balkanlarda Yıldırım rüzgârı

Balkanlarda Yıldırım rüzgârı

ateshaber ateshaber -
26 0

BURSA (İGFA) – 2-4 Haziran tarihleri ortasında İstanbul’da düzenlenen International Federation Kyokushin (Ifk) 3. Open Balkan Şampiyonası’nda Yıldırım Belediyesporlu İrem Mingsar, Büyük Bayanlar kategorisinde Balkan Şampiyonu olarak değerli bir muvaffakiyete imza attı.

15 yıldır karateyle ilgilenen Mingsar, Avrupa’da ve Türkiye’de düzenlenen birçok farklı tertipte uğraş ederek değerli dereceler elde etti. Balkan şampiyonu unvanıyla Aralık ayında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan Mingsar altın madalya almak için çalışmalarını aralıksız sürdürürken tekrar yüzlerce gence karate eğitimi vererek şampiyonlar yetiştiriyor.

HEDEF: AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Disiplinli ve en sert sporlardan biri olan Kyokushın karate branşında büyük bayanlarda Balkan Şampiyonu olan İrem Mingsar, “Kyokushın karate yapıyorum ve bu öbür karatelere nazaran en sert ve en disiplinli sporlardan birisi. Bu branşta derece yapmak çok sıkıntı. Vilayetler ortasında, Türkiye çapında ve memleketler arası arenada derecelerim oldu. Büyük bayanlar kategorisinde Türkiye’ye birinci dereceyi ben getirdim. Avrupa Şampiyonası’ndan sonra Dünya Kupası’nda üçüncü olarak derece yaptım. 2-4 Haziran tarihleri ortasında İstanbul’da düzenlenen International Federation Kyokushin (Ifk) 3. Open Balkan Şampiyonası’nda birinci olarak ülkemizi temsil ettim. Gayem Aralık ayında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda bayrağımızı göndere çekmek” diye konuştu.

SPOR KENTİ YILDIRIM

Yıldırım Belediyespor’un amatör branşlarda Türkiye’nin en savlı kulüpleri ortasında olduğunu belirten Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, yüzme, karate, güreş başta olmak üzere pek çok branşta ulusal ekiplere atlet verdiklerini tabir etti. Gerçekleştirdikleri spor yatırımlarının meyvelerini görmeye başladıklarını belirten Lider Oktay Yılmaz, “Ulusal, memleketler arası arenada ülkemizi temsil edip değerli başarılara imza atan atletlerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir