Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bakan Tekin: İstişareleri kurumsal hale getireceğiz

Bakan Tekin: İstişareleri kurumsal hale getireceğiz

ateshaber ateshaber -
28 0

ANKARA (İGFA)- Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara Hoş Sanatlar Lisesi ziyaretinde bayrak merasimine katıldıktan sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle bir ortaya geldi.

Yeni devirde imkân buldukça öğretmenlerle bir ortaya gelmek istediklerini söz eden Tekin, Müsteşarlık devrinde her hafta kesinlikle okul ziyaretinde bulunduklarını hatırlattı.

Her imkân bulduklarında öğretmenlerle fikir alışverişi yapmak için istişare düzeneğini daima açık tutacaklarını belirten Tekin, Türkiye Yüzyılı’nı inşa sürecinde bu sistemlerin kıymetinin büyük olduğunu vurguladı.

Her ayın birinci cumartesi yahut pazar gününü öğretmenlerle buluşma günü yapmak istediklerini lisana getiren Tekin, Bakanlık konferans salonunda vakti olan öğretmenlerle sohbet edip kıymetlendirme yapmak istediklerini kaydetti.

Öğretmenler gününü yalnızca bir gün olmaktan çıkarmak istediklerini tabir eden Bakan Yusuf Tekin, “Bundan sonra bütün işlerimizi öğretmen arkadaşlarımızla yürüteceğiz, öğretmen arkadaşlarımızla hakikaten çok daha yakın çalışacağız. Ben bunu çok istiyorum. Bu çeşit faaliyetler bizi zenginleştirecek, daha yanlışsız ve daha hoş şeyler yapmamızı sağlayacak. O yüzden öğretmen arkadaşlarla istişareye, bir arada yol yürümeye devam edeceğiz. Artık şayet bir hayaliniz varsa, Türkiye Yüzyılı’nı inşa edecekseniz, bunu lakin gelecek nesilleri bu şuurla, bu şuurla, bu hayale sahip çıkacak biçimde eğiterek yürütebilirsiniz. Onu da daima birlikte yapacağız inşallah…” değerlendirmesinde bulundu.

Öğretmenlerin görüş, teklif ve beklentilerini alan Bakan Yusuf Tekin, daha sonra okulda sınıf ziyaretleri gerçekleştirerek öğrencilerle sohbet etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir