Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü’nden yıl sonu turnuvası

Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü’nden yıl sonu turnuvası

ateshaber ateshaber -
26 0

İZMİR (İGFA) – Aliağa’da satranç sporunu yaymayı ve küçük yaşlarda çocuklara satranç sporunu sevdirmeyi emel edinen Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü’nde yıl sonu karşılaşması büyük heyecana sahne oldu.

Satranç kulübünde yıl boyunca eğitim görmüş çocuklar ortasında yapılan küçük turnuvanın açılış atılımını yapan Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, çocukların yarış heyecanına da ortak oldu.

Aliağa’da her yıl yaz ve kış periyodu kursları olmak üzere toplam 300 çocuğa satranç eğitimi veren Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü, kış kurs periyodunu küçük turnuva ile tamamladı. Kulüp binasında gerçekleştirilen turnuvada 60 sportmen dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı. Ailelerinde izleyici olarak katıldıkları turnuvada anne ve babalar çocuklarına dayanak verdi.

Çocukların hem toplumsallaşması hem de ileriki periyotlarda katılacakları tertiplere hazır olmaları için gerçekleştirilen turnuva sonunda dereceye giren atletlere madalyaları eğitmenleri tarafından takdim edildi.

Turnuvaya katılan tüm atletleri tebrik eden Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, atletlere satranç kulübünün formasını ikram etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir