Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Aktiffelsefe’den İdeoloji ve Sıhhat Sempozyumu

Aktiffelsefe’den İdeoloji ve Sıhhat Sempozyumu

ateshaber ateshaber -
32 0

BURSA (İGFA) – İki yılda bir Aktiffelsefe Kültür Derneği Sıhhat Araştırma Kümesi tarafından ideoloji ve sıhhat ortasındaki bağları ortaya çıkartmak gayesiyle düzenlenen sempozyum bu yıl Manisa Celal Bayar Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

Sempozyumun bu yılki hususları, “tıp etiği, tıbbu’r manevî geleneği, bütünsel tıp, Hipokratik gelenek, ideolojiyle iyileşmek” olarak belirlendi.

Sempozyum konuşmacıları Prof. Dr. Çağatay Üstün (Ege Ü. Tıp Fak. Tıp Tarihi ve Etik ABD), Doç. Dr. Cemal H. Güvercin (Dokuz Eylül Ü. Tıp Fak. Tıp Tarihi ve Etik ABD), Prof. Dr. Enver Uysal (Bursa Uludağ Ü., İlahiyat Fakültesi, İdeoloji Ve Din Bilimleri Böl.), Doç. Dr. Mehmet Ulukütük (Bursa Teknik Ü., İnsan ve Toplumbilimleri Fakültesi), Dr. Filiz Toprak (Bursa Uludağ Ü., İlahiyat Fakültesi, İdeoloji ve Din Bilimleri Böl.), Doç. Dr. Adalet Kutlu (Celal Bayar Üniversitesi, Sıhhat Bilimleri Fakültesi), Dr. Gamze Arpacı, Dr. Mahmut Şansal, Dr. Anıl Aydın’dır.

Ev sahipliğini Manisa Hafsa Sultan Tıp Tarihi Müzesi’nin yapacağı sempozyumda 10 Haziran’a kadar grubun hazırlamış olduğu “Bütünsel Tıp Sergisini” gezme imkanı da olacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir