Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. 2,45 milyar liralık konutta bakım yardımı hesaplara yatıyor

2,45 milyar liralık konutta bakım yardımı hesaplara yatıyor

ateshaber ateshaber -
25 0

ANKARA (İGFA) – Aile ve Soyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlık tarafından sunulan en kıymetli toplum temelli bakım hizmet modellerinden biri olan Meskende Bakım Yardımı’nın 2006’da engellilerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri kanısıyla başlatıldığını anımsattı.

Bu yardımla bakıma muhtaçlık duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayanların desteklendiğini belirten Göktaş, “Bakanlık olarak engelli bireylerin eğitim, sıhhat, güvenlik, istihdam üzere temel haklarına tam olarak ulaşmaları için hak temelli bir bakış açısıyla siyasetler geliştiriyoruz.” sözünü kullandı.

Evde Bakım Yardımı kapsamında 2023 yılı ocak-temmuz periyodu için tam bağımlı durumdaki engelli yakınına meskende bakmak isteyen ailelere aylık 4 bin 336 lira nakdi yardım yapıldığını belirten Göktaş, “Bakıma gereksinimi olan ağır engelliler ve aileleri için bu ay toplam 2 milyar 448 milyon lira Meskende Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık. Bu ay 570 bin vatandaşımız Meskende Bakım Yardımı’ndan yararlanıyor” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir