ANTALYA (İGFA) – Likya Kaş Kültür ve Sanat Şenliği, 1999 yılından itibaren Kaş bölgesinin hoşluklarını tanıtmak emeliyle düzenleniyor. Megisti Kaş Swim Race ise birinci defa 2005 yılında Denizcilik ve Kabotaj Bayramına denk gelen 1 Temmuz’da, Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali’nin kapanış aktifliği olarak düzenlenmeye başlandı.
Ülkemizde spor turizmi kapsamında memleketler arası spor aktiflikleri organize eden Rossist Event tarafından düzenlenen yarış; Kaş Belediyesi ve Radisson Blu Hotel Kaş ana sponsorluğunda, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kaş Kaymakamlığı, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Türkiye Spor Muharrirleri Derneği’nin takviyeleriyle, MK Group co-sponsorluğunda Mekvin Hotels konaklama sponsorluğunda 25 Haziran Pazar günü Akdeniz’in sakin hoşu Kaş’ta yapılacak.
2 Ülke, 1 Yarış, 16 Ülkeden 193 Yüzücü…Kulaçlar barış ve dostluk için atılacak
Her sene büyük bir ilgi gören ve heyecanla beklenen yarışın kayıtları, bu sene de ağır talep görerek 1 hafta içinde doldu. Yarışa Türkiye, Yunanistan, ABD, İngiltere ve Avustralya başta olmak üzere Afganistan, Bosna – Hersek, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İtalya, Japonya, Makedonya ve Rusya ile birlikte toplam 16 ülkeden 193 yüzücü katılacak. Kulaçlar, barış ve dostluk için atılacak.