Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. 150 hektarlık arazi suya kavuştu

150 hektarlık arazi suya kavuştu

ateshaber ateshaber -
24 0

VAN (İGFA) – Kırsalda tarım ve hayvancılığın gelişmesine yönelik hazırladığı projelerle çiftçilere umut olan Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Gürpınar ilçesi Üçgen Mahallesinde geçtiğimiz aylarda çalışmalarına başlanan 3.5 kilometre uzunluğundaki sulama kanalı tamamlanarak, çiftçilerin hizmetine sunuldu. Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma Yönetimi Başkanlığının (DAP) takviyeleri ile üretimi tamamlanan sulama kanalı sayesinde 150 hektarlık tarım toprağı suyla buluştu.

Kırsal Hizmetler Daire Lideri Yusuf Altun ve beraberindekiler, çalışmanın tamamlandığı bölgede inceleme yaparak, vazifelilerden bilgi aldı.

Mahallenin ziraî gelişiminde kanalın büyük bir ehemmiyet arz ettiğini söz eden Üçgen Mahallesi Muhtarı Fuat Dalgın, kanalın üretiminde emeği geçenlere teşekkür etti.

İki noktada yapılan kanalların atıl durumda olduğunu belirten Mahalle Muhtarı Fuat Dalgın, “Kanallarımız atıl durumda bulunan toprak kanallardı. Suyumuz yere ulaşmadan yok oluyordu. Bu yüzden de ziraî yerlerimizde sağlıklı sulama yapamıyorduk. Büyükşehir Belediyesi’ne durumumuzu bildiren bir dilekçeyle müracaatta bulunduk. Mahallemizin kanal işini programa aldılar ve kanalımızı kısa müddette tamamlayarak bizlere teslim ettiler. Emeği geçen başta Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Ozan Balcı ve Genel Sekreter Mehmet Fatih Çelikel, olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah devletimize zeval vermesin” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir