Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Ziraî sulama gücünde GAP atağı

Ziraî sulama gücünde GAP atağı

ateshaber ateshaber -
31 0

ANKARA (İGFA) – GAP Yönetimi, GAP Ziraî Araştırma Enstitüsü ve Mardin Artuklu Üniversitesi iş birliğinde Ziraî Sulamada Güç Verimliliği Kongre ve Çalıştayı gerçekleştirildi.

Kongre ve çalıştay kapsamında tarımda verimliliğin ve sürdürülebilirliğin artmasına katkı sunacak yeni projeler ve sistemler hakkında sunumlar yapıldı. Aktifliğin ziraî sulamada güç verimliliğiyle ilgili yeni bilgilerin paylaşılmasını, tecrübelerin aktarılmasını ve en âlâ uygulamaların sunulmasını amaçladığını belirten GAP Ziraî Araştırma Enstitüsü Müdürü İbrahim Halil Çetiner, iştirakçilerin bölümdeki son gelişmeleri öğrenme, bölümdeki paydaşlarla bilgi ve tecrübe paylaşımı yapma fırsatı bulacağını da kaydetti.

Enerji Dostu bir gelecek inşa etmek istediklerini belirterek kelamlarına başlayan GAP Bölge Kalkınma Yönetimi Lideri Dr. Hasan Maral, Ziraî Sulamada Güç Verimliliği Kongre ve Çalıştayının tarım kesiminde güç verimliliği konusunda farkındalığı artıracağına ve bölüm paydaşları ortasında işbirliğini teşvik edeceğine inandığını tabir etti.

İŞLETMELER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Proje kapsamında arge inovasyon ve teknoloji tabanlı yatırımlara takviye veren işletme ve kurumlara günün mana ve ehemmiyetine yönelik plaket takdim edildi.

Tarımsal sulama gücü alanında 30 bin aboneye yıllık 6.5 Milyar kWh güç tedarikinde bulunan pazarın öncüsü Dicle Elektrik Perakende Satış AŞ (DEPSAŞ Enerji) TARSEV projesinin destekçisi oldu. Ziraî sulama gücünde yüzde 48’lik pazar hissesine sahip olan DEPSAŞ Güç, projeye vermiş olduğu katkılar ve tüketimin verimli kullanılması istikametinde gerçekleştirdiği ARGE İnovasyon Projeleri büyük beğeni topladı. Programda DEPSAŞ Güç ismine Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bolatkale’ye Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Adil Alan teşekkür plaketi sundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir