Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Tim Cook açıkladı: Vision Pro neden bu kadar pahalı?

Tim Cook açıkladı: Vision Pro neden bu kadar pahalı?

ateshaber ateshaber -
30 0

Apple’ın WWDC 2023 etkinliğinde tanıtılan birçok ürün ve güncelleme fazlasıyla ilgi gördü. Ancak ürünler arasında yer alan karma gerçeklik başlığı Apple Vision Pro hem özellikleriyle hem de fiyatıyla gündemde bomba etkisi yarattı. Bununla birlikte Tim Cook bir röportajında Vision Pro fiyatı hakkında açıklama yaptı. İşte detaylar!

Tim Cook: Vision Pro; bugünün, yarının mühendisliği!

Apple’ın WWDC23 etkinliğinde tanıttığı karma gerçeklik başlığı Vision Pro, 3 bin 500 dolarlık fiyatıyla teknoloji dünyasını gündeminde yer aldı. Bunun üzerine ürünün fiyatına dair birçok iddia ortaya atıldı. Öyle ki bazı uzmanlara göre başlığın ucuz bir modelinin çıkma ihtimali de var.

Tüm bunların dışında Apple CEO’su Tim Cook, söz konusu Vision Pro fiyatıyla ilgili bir açıklama yaptı. Cook, geçtiğimiz gün yaptığı bir röportajda şirketin ilk uzamsal bilgisayarı olan Apple Vision Pro’nun “piyasadaki en gelişmiş elektronik ekipman parçası” olduğunu söyledi.

Bunun yanı sıra CEO, şu ifadeleri kullandı: “Vision Pro’nun içerisindeki mühendislik akıllara durgunluk verici seviyede. Her gözde 4K çözünürlük deneyimi elde ediyorsunuz. Tabii ki bunlar bedavaya gelmiyor.”

Vision Pro’nun bir mühendislik harikası olduğunu ifade eden Tim Cook, ayrıca şunları söyledi: “Bunu yapmanın bir maliyeti var ama bence belirlediğimiz fiyat sunulan deneyime oranla uygun seviyede. CEO’nun bu açıklamasıyla birlikte Vision Pro’nun ne kadar maliyeti olduğu merak ediliyor.

Ürünle ilgili net bir üretim maliyeti bilgisi yer almıyor. Ancak hemen hemen her bir ürünün Apple’a 2 bin doların üstünde bir maliyet çıkardığı düşünülüyor. Özellikle Vision Pro’daki yüksek alüminyum gövde ve kavisli cam dahi yüksek maliyet olduğunu gösteriyor. Bunların yanı sıra karma gerçeklik gözlüğünde kullanılan mikro-OLED ekranda dikkatleri çekiyor.

Peki, siz Vision Pro fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir