Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Muğla mezbahaları bayrama hazır

Muğla mezbahaları bayrama hazır

ateshaber ateshaber -
27 0

MUĞLA (İGFA) – Muğla Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara en güzel hizmeti verebilmek için çalışmalarını tamamladı.

Büyükşehir Kurban Bayramı müddetince vatandaşlara, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan İşletme Onay Dokümanlı, sağlam ve hijyenik besin üretildiğinin teminatı olan ISO:22000:2018 kalite dokümanlı Marmaris, Menteşe, Milas ve Fethiye Mezbaha Tesisleri ile düzenleme ve paklığı yapılan Kavaklıdere mezbahasında vatandaşlara hizmet verecek. Vilayet Kurban Hizmetleri Kurulunun kararı mucibince kurbanlık kesim fiyatları büyükbaş hayvan için 1.250 TL, küçükbaş hayvan için 300 TL olarak belirlendi.

KURBANLIKLAR ARİFE GÜNÜ TESİSLERE KABUL EDİLMEYE BAŞLANACAK

Kurbanlık hayvan satış yerleri Menteşe İlçesi’nde Bayır Hayvan Pazarı ve Düğerek Hayvan Pazarı olarak belirlenirken öteki İlçelerde ise ilçenin hayvan pazarları geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere açık tutulacak. Kurbanlık hayvan satış yerlerinde Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Veteriner Tabipler hayvanların sıhhat durumları ile ilgili gerekli denetimleri sistemli bir biçimde yapacak. Kurbanlık olarak kesilecek hayvanlar 27 Haziran Salı Arife Günü öğle saatlerinden itibaren mezbaha tesislerine kabul edilmeye başlanacak. Kurbanlıklar teslim edilirken mezbaha yönetimine hayvan pasaportu, nakil evrakı, vilayet dışından gelen kurbanlıklar için Veteriner Sıhhat raporu ve dişi kurbanlıklar için Veteriner doktor raporu istenecek. Kurbanlık küçükbaş hayvanlar için nakil evrakı, büyükbaş erkek hayvanlar için hayvan pasaportu, büyükbaş dişi hayvanlar için hayvan pasaportu, veteriner tabip raporu ile müracaat yapıldığında geliş sırasına nazaran numara verilecek ve verilen bu numaraya nazaran kesim sırasına alınacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir