Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Meslek değil istihdam merkezi

Meslek değil istihdam merkezi

ateshaber ateshaber -
32 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Lider Dr. Memduh Büyükkılıç idaresindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların istihdamına katkı sağlamaya devam ediyor.

Yaptığı çalışmalarla iş arayan ve patron ortasında köprü kuran Büyükşehir Belediyesi’nin meslekten sorumlu kuruluşu Kayseri Meslek Merkezi, en uygun kişiyi, en uygun işe yönlendirmeye uğraş ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin istihdam ve danışmanlık kuruluşu Kayseri Meslek Merkezi, inovatif kimliğiyle Türkiye’de güçlü bir iktisat ve gelecek sağlayarak, istihdam piyasasına istikamet veren kuruluşlardan birisi olmayı hedeflerken bu kapsamda çabucak her platformdan maksat kitledeki vatandaşlara ulaşmaya uğraş gösteriyor. Kayseri Meslek Merkezi, web sitesi ve cep telefonu uygulaması aracılığı ile de gayesine ulaşmaya çalışıyor.

Mayıs ayı içerisinde 202 iş ilanı ve toplam 754 işçi talebi alan Kayseri Meslek Merkezi, 349 şahsa istihdam sağladı. Kayseri Meslek Merkezi, 2023 yılı Ocak ve Mayıs ortası olmak üzere 5 aylık süreçte istihdam sayısı toplamını 1014’e ulaştırırken, iş yeri ziyaretleri ve kentte yapılan etkinliklerde de yer alarak istihdama yönelik olarak halkı bilgilendirmeye devam ediyor. Yalnızca 1 ayda 21 bin 110 yönlendirme ve 40 yeni firmayı üye yapan merkez, staj konusunda da Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’nın uyumunda Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ve bilhassa üniversiteler ile koordineli bir halde çalışmalara katılıyor. Kayseri Meslek Merkezi aracılığı ile kentte ve etraf vilayetlerde bulunan üniversite öğrencilerinin staj konusunda badire yaşamaması için uğraş gösteriliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir