Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Manisa BBSK seçimini yaptı

Manisa BBSK seçimini yaptı

ateshaber ateshaber -
34 0

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyespor Olağan Genel Heyeti Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının akabinde Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü İdare Heyeti Üyesi Orhan Haşim Elmalı faaliyet raporunu, Denetleme Konseyi Lideri Ahmet Türkgüler ise denetleme konseyi raporunu okudu. Okunan raporlar oybirliği ile kabul edildi. Akabinde divan seçimi gerçekleştirildi. Divan Başkanlığı’na Mehmet Güzgülü getirilirken, divan üyeliklerini ise Alpaslan Ustamehmetoğlu ile Alpaslan Kaya yaptı.

Genel konseyde Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün konuşma yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un sportif manada döneme damga vurduğunu belirten Lider Cengiz Ergün, “Basketbol grubumuzun Federasyon Kupası ve lig şampiyonluğu kupasıyla Üstün Lig’e çıkmasıyla başlayan hoş bir dönem yaşadıklarını alışma sürecinde her ne kadar şanssız sonuçlar alınmış olunsa da idare, grup ve taraftarlarla birlikte, Basketbol Muhteşem Ligi’ne Manisa gerçeğini tırnaklarımızla kazıyarak herkese göstermiş olduklarını söyledi. Harika Lig’e yükselmemizde emeği geçen bedelli Ceyhun Cabadak ile Muhteşem Lig’de “Süper” olduğumuzu herkese kanıtlayan ve yeni dönemde İran Ulusal Ekibi ile anlaşan Hakan Demir’e hem şahsı, hem de hemşerileri ismine teşekkür eden Lider Ergün, “Gelecek dönem pahalı baş antrenörümüz Ahmet Kandemir öncülüğünde yeterli bir planlamayla daha âlâ yerlere geleceğimize canı gönülden inanıyor, şimdiden kendisine muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Yıllarını sporunu içerisinde geçiren, sporla bağını hiçbir vakit koparmamış birisi olarak gençlere spor yapma imkanı sunmaktan ve spora hizmet etmekten büyük memnunluk duyduğunu söyleyen Lider Ergün, Büyükşehir Belediyespor çatısı altında çocukların ve gençlerin daha çok spor yapma imkanı bulabilmesi için çok sayıda branşta hizmet verdiklerini belirterek, “Judoda, cimnastikte, okçulukta, atletizmde, basketbolda, voleybolda, motor sporlarında, badmintonda, dağcılıkta, yüzmede, izcilikte, eskrimde, karatede, teniste, avcılık ve atıcılıkta; tam 15 branşta sayısız başarılara imza atan atletleri bünyemizde bulundurmanın memnunluğu ve gururunu yaşıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyespor bugün yaklaşık 2 bin 400’ün üzerinde lisanslı, 5 binin üzerinde de lisanssız atletiyle kocaman bir aile oldu. Ve bu ailenin içinden yetişen voleybolcu kızlarımız da bu yıl bizlere büyük bir gurur yaşattı. Onlara da başka bir parantez açmadan geçmek istemiyorum. Bünyemizden yetişen voleybolcu kızlarımız, bölgesel ligde 3’te 3 yaparak, Çanakkale’deki 2. Lig terfi karşılaşmalarına katıldı. Burada da rakiplerine set vermeyen ve Türkiye Voleybol Bayanlar 2. Ligi’ne yükselme başarısı gösteren atletlerimizi, antrenörlerini ve yöneticilerimizi de bir kere daha yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Başkan Ergün, spora sağlanan dayanağın Manisa Büyükşehir Belediyespor’la sonlu olduğunu lisana getirerek, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak bizler üzerimize düşeni yapmaya, sporun ve atletin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

YÖNETİM KONSEYİ LİSTESİ OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Daha sonra tek liste ile gidilen genel konseyde Asil üyeliklerini Bora Çaylan, Akif Özer, Ali Caner Vatansever, Engin Altun, Fevzi Açıkel, Gökmen Aytaç, Metin Memiş, Mustafa Pekçetin, Mustafa Yücel, Onur Örenay, Orhan Haşim Elmalı ve Özcan Nalbantlar, Yedek Üyeliklerini ise Yücel Özsoy, Erhan Yavuz, Mehmet Cem Çöllü, Bahadır Belek, Talip Akbaş, Fethi Nazım Obüs, İlhan Buyruk, Gökhan Aytaç, Tayfun Çaylan, Berkan Kadayıfçılar, Mehmet Toy ve Gökhan Dürgen’in yaptığı İdare Şurası listesi oy birliği ile kabul edildi.

Seçimler sonrasında konşan Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Lideri Bora Çaylan da, FİBA’dan Avrupa Kupası ile ilgili davet beklediklerini söz ederek, bu dönem büyük olasılıkla Manisa’yı Avrupa’da temsil edeceklerini söyledi.

Başkan Çaylan, “Sayın Büyükşehir Belediye Liderim, Sayın Divan Heyeti, çok kıymetli genel heyet üyelerimiz. Sizleri takdirleriyle ve dayanağıyla Büyükşehir Belediyespor İdare Şurasına seçilmiş bulunmaktayız. Verdiğiniz takviye ve bize duyduğunuz itimat için şahsım ve idare suram ismine hepinize tek tek teşekkür ederim. Vazife süremiz boyunca duyduğunuz inanca layık bir halde çalışıp, kulübümüzü daha büyük başarılara ulaştırmak ve hoş Manisa’mızın ismini her alanda en üste taşımak için tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir