Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Kayseri Kocasinan’da yaz kursları başlıyor

Kayseri Kocasinan’da yaz kursları başlıyor

ateshaber ateshaber -
4 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan Akademi çatısı altında verilecek yaz kurslarıyla öğrencilerin keyifli, eğlenceli ve fizikî gelişimleri açısından verimli bir devir geçirmeleri hedefleniyor.

Kocasinan’ın geleceğinin eğitimle şekilleneceği şuuruyla yaz kurslarına yük verildiğini vurgulayan Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar; “Gelecek kuşaklara daha güçlü ve daha yaşanabilir bir Kocasinan bırakmak için ağır uğraş sarf ediyoruz. Bu kapsamda geleceğimizin teminatı yavrularımıza yönelik toplumsal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgili her alanda eğitim vererek, onların toplumsallaşmasına, fizikî ve zihinsel istikametten gelişmelerine katkı sağlıyoruz. Bu yaz devrinde de açacağımız kurslar sayesinde yavrularımız, tatil boyunca hem eğlenerek öğrenecek hem de toplumsallaşarak keyifli vakit geçirecekler. Bilhassa çocuklarımız için farklı branşlarda yaz kursları açmaya ihtimam gösteriyoruz. Bunlardan biri olan Yapay Zeka Kursu ve Robotik Kurslarımıza bekliyoruz. Yazın boş vakitlerini kıymetlendirme açısından Kocasinan Akademi, Çocuk Kulübü ve mahallelerdeki tesislerimiz, gençlerimiz için yeterli bir fırsattır” tabirlerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Akademi ile eğitim, toplumsal, kültür, sanat ve spor üzere hayatın her alanında bölge sakinlerine daha düzgün ve daha kaliteli hizmet vermeye devam edeceklerini kelamlarına ekledi.

Öte yandan Kocasinan Akademi, Çocuk Kulübü ve semt konağı tesislerinde 8-15 yaş ortası çocuklar için; basketbol, voleybol, gitar, bağlama, keman, futbol, boks, tekvando, okçuluk, müzik, tiyatro ve fotoğraf üzere talepler doğrultusunda kurslar açılacak. Ayrıyeten yetişkinler için ahşap boyama, iğne oyası, bayan elbise dikimi, mesken dokumacılığı, amigurumi bebek üretimi ve bayan elbise dikimi, plates ve zumba kursları verilecek. Çocuk Kulübü tesisine kayıt için 19 Haziran’a kadar (www.kocasinan.bel.tr) adresinden ayrıntılı bilgi için ise (Mesai saatleri içerisinde) 0(352) 740 00 00/ 1109/ 1115 aramaları kâfi olacağı belirtildi. Kocasinan Akademi tesisleri ile mahallelerde açılacak olan yaz periyodu spor kursları ise 19 Haziran Pazartesi günü başlayacak ve yeni eğitim öğretim yılının açılışına kadar sürecek. Kurslarla ilgili bilgi almak isteyen öğrenciler, Tahlil Merkezinin 0 (352) 222 70 00 numaralı telefonundan gerekli bilgilere çarçabuk ulaşabilecekler.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir