Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Karadeniz’i sel vurdu: 2 meyyit, 1 kayıp

Karadeniz’i sel vurdu: 2 meyyit, 1 kayıp

ateshaber ateshaber -
34 0

ANKARA (İGFA)- İçişleri Bakanlığı’na bağlı Afet ve Acil Durum İdare Başkanlığı AFAD, Amasya, Samsun, Sinop ve Kastamonu vilayetlerinde yaşanan çok yağışlar münasebetiyle bölgede sel ve su baskınları meydana geldiğini duyuruarak, müdahale çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Gelen ihbarlara, AFAD takımları ile birlikte emniyet, jandarma, itfaiye, DSİ, ilçe özel yönetim, KGM, 112, UMKE, Kızılay, YEDAŞ ve belediye gruplarınca müdahale çalışmaları aralıksız sürdürüldüğü kaydedildi.

AMASYA’DA SELE KAPILAN 3 BİREYDEN 1’İNİN CANSIZ VÜCUDUNA ULAŞILDI

Amasya’da dün saat 16:50 sıralarında başlayan ağır yağış hasebiyle Amasya-Erzincan karayolunun 20.km’si Kışlacık mevkisinde yaşanan sel nedeniyle karayolu ulaşıma kapandı. Gruplarının çalışmaları sonucu saat 22.00 itibariyle ulaşım tek istikametli olarak trafiğe açıldı.

Saat 16:50 sıralarında Amasya Merkez Kışlacık Köyü Üst Şelale mevkiinde 3 vatandaşın aracı çok yağış nedeniyle sele kapılırken, 1 kişi kurtarıldı, 1 vatandaşın da cansız vücuduna ulaşılırken, 1 vatandaşın aranmasına devam ediliyor.

SAMSUN’DA 1 VATANDAŞIN CANSIZ VÜCUDUNA ULAŞILDI

Samsun’da ise Ladik ilçesi Tüfeklidere Mahallesi’nde köprüde bir aracın mahsur kaldığı ve aracın içinde vatandaşın bulunduğu bilgisi üzerine harekete geçen takımlar, mahsur kalan vatandaş kurtardı. Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy ilçelerinde eğitime 1 gün orta verilirken, Ladik İlçesi Alıçlı Mahallesinde sele kapılan 1 vatandaşın cansız vücuduna ulaşıldı.

SİNOP’TA SON DURUM

Yoğun yağışlar münasebetiyle Sinop’un Ayancık ilçesi Ayancık yolu üzeri Yeniçam mevkiinde derede taşma meydana geldi.

Alınan bilgiye nazaran rastgele bir can kaybı ve yaralanma bulunmamaktadır.

Ayancık ilçesi Kestanelik köyünde mahsur kalan 8 kişi inançlı noktaya alınmış olup Sinop-Ayancık karayolu Şerefiye Köyü mevkiinde köprü tıkanması sonucu yolda su taşkını meydana gelirken, köprünün altı temizlendi.

Bu ortada Çankırı, Karabük, Bartın, Zonguldak, Bolu ve Düzce vilayetlerinden motopomp, vidanjör, kamyon, ekskavatör desteği ve arama kurtarma çalışmalarına dayanak vermek üzere işçi görevlendirildi.

KASTAMONU’DA DA YAĞIŞLAR TESİRLİ.. 30 KÖYE ELEKTRİK VERİLEMİYOR

Kastamonu’da dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış Bozkurt, Çatalzeytin ilçelerinde tesirli oldu. An prestijiyle can ve mal kaybı olmazken, Bozkurt ilçesinde ulaşımda aksama, Çatalzeytin ve Abana ilçelerinde dere taşması meydana geldi.

Çatalzeytin ilçesi Paşalı köyü ve Sırakonak köyü teması heyelan sebebiyle kopmuş olup, ulaşımda oluşacak riskten ötürü Jandarma grupları şerit çekerek tedbir alınmıştır.

Toplam 30 köye elektrik verilememekte, İnebolu ilçesinde 1 köyde haberleşme arızası bulunmaktadır. Kastamonu genelinde 38 köy yolu ulaşıma kapalı olup, ilçelere ulaşım sağlayan ana arterlerde bir kasvet bulunmamaktadır.

Abana ilçesinde Hacıveli istikametinde su birikintisi sebebiyle ulaşım süreksiz mühlet kesilmiştir. Yolda tahliye çalışması sürmektedir. Abana Bozkurt ortası ilçede su birikintisinden ötürü kısmen ulaşım durmuştur. Çatalzeytin Paşalı ve Yunuslar köyünde su taşkınları sonrası meydana gelen ziyanlar giderilmiştir.

Bu ortada AFAD, kelam konusu yağışların tesirli olduğu bölgelerle ilgili yeni meteorolojik bilgileri de paylaşarak, vatandaşlara ikazlarda bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir