Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. iPhone 15 erken mi duyurulacak? Apple’dan beklenmedik hamle

iPhone 15 erken mi duyurulacak? Apple’dan beklenmedik hamle

ateshaber ateshaber -
28 0

iPhone 15 ailesi, önümüzdeki Eylül-Ekim döneminde tanıtılacak. Yeni raporlar ise Apple’ın önceki modellerde yaşanan tedarik sıkıntısını önlemek amacıyla iPhone 15 üretimi için gaza bastığını bildirildi. Küresel satıcılar da Temmuz ayı itibarıyla ilk partileri stoklamak için sıraya girdi.

iPhone 15 serisinin üretimi için start verildi

Apple’ın üretime oldukça erken başlama kararı teknoloji dünyasını meraklandırdı. Ancak iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te yaşanan stok sorunlarından sonra benzer bir sorun yaşamak istemiyor gibi görünüyor. Raporlar, parça üretiminin başladığını ve ilk ürünlerin Temmuz ayında hazır olacağını söylüyor.

Apple, iPhone 15 için stok siparişini beklenenden erken vererek yüksek müşteri talebini karşılamayı umuyor. Şirketin, yeni modeller için “oldukça iyimser” olduğu ve hem iPhone 13 hem de iPhone 14’ün satış performansını geçmesini beklediği dile getirildi.

iPhone 15’in üretiminde Foxconn, Pegatron ve Luxshare gibi bilindik fabrikalar yer alıyor. Ancak serinin üretimlerinin yüzde 60’lık kısmı Foxconn’dan gelecek gibi görünüyor. Yine de üreticilerden bu konuyla ilgili detay gelmediğini belirtmek gerekiyor.

Serinin standart modeli iPhone 15, ortaya çıkan bilgilere göre 6.1 inç boyutunda ve 1179 x 2556 piksel çözünürlükte OLED bir ekrana sahip olacak. 60 Hz yenileme hızı ile desteklenecek bu ekranda uygulamalardan gelen bildirimleri gösteren Dynamic Island da yer alacak.

Cihaz, Apple‘ın kendi ürettiği A16 Bionic işlemcisinden güç alacak. Bu yonga setini iPhone 14 serinin Pro ve Pro Max modellerinde de gördük. Öte yandan iPhone 15, 6 GB RAM‘e sahip olacakken, depolama tarafındaysa 128 GB / 256 GB ve 512 GB seçenekleri olacak.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir