Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Erikli’de yazlıkçılardan isyan!

Erikli’de yazlıkçılardan isyan!

ateshaber ateshaber -
33 0

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Geçtiğimiz hafta sonu tesirli olan ve Erikli’de büyük ziyana neden olan sel taşkınları sonucu bir çok yazlıkçı ziyan gördü.

İGFA Muhabiri Demir, Erikli’ye giderek yaşanan sel felaketinin izlerini yerinde gözlemledi ve vatandaşlarla görüştü.

Erikli’nin birçok cadde ve sokağı çamur içinde insanların yürümekte bile zorluk çekmesine karşın Keşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu’nun Erikli’deki konutunun önünün sıcak asfalt ile kaplanması da dikkatleri çekerken, vatandaşlar da, “Biz yaşadığımız düşünceler nedeniyle sesimizi kendisine duyurmaya çalıştığımız ve bu sıkıntılarımıza karşın bizim ortamıza gelip bizleri dinlemeyen ve bir geçmiş olsun bile demeyen liderimizin kendi meskeninin önünü sıcak asfalt ile kaplatması ne kadar yanlışsız bir karardır bunu kendisinin yorumuna bırakıyoruz” diyerek duruma isyan ettiler.

PERŞEMBE PAZARI KURULAN ALAN HALA SULAR ALTINDA

Erikli’de Perşembe günü kurulan Pazar alanı da hala su içinde bulunması ve burada rastgele bir çalışma yapılmaması da dikkatlerden kaçmadı.

Bir vakitler “Erikli’yi Bodrum yapacağım” diye açıklama yapan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu’nun, bu açıklamasına karşın, çöp bidonlarının büsbütün dolu olması, çöplerin günlerden beri alınmaması ve yol kenarındaki otların biçilmediğine de vurgu yapan vatandaşlar, “Sayın Lider Bodrum kelamını unuttu herhalde. Biz Bodrum olmak değil, en azından çöpü alınan, otarlı biçilen ve yolları çamur olmayan ve rahat rahat yürüyebileceğimiz bir Erikli istiyoruz. Bu bile bize kâfi.” dediler.

EVLERİMİZİ SU BASTI

Işık Sitesi’nde yaşayan Ayşenur Ataseven konutlarını su bastığını belirterek yaşananları ve içinde bulundukları durumu şöyle anlattı:

“Sitede Denetleme Şurası üyesiyim. 3-4 gün evvel çamur ile birlikte bizim sitemizin içine doldu. Önden üç arkadaşımızın arttan da üç arkadaşımızın konutlarını su bastı ve masraflarımız çamur ve mille tıkandı. Yağmurdan ötürü çıkamıyoruz da, çamuru kova kova dışarıya atmaya çalışıyoruz. Başka yerde de kanalizasyon patlamış, onun pis suları bizim konutumuzun önünden geçiyor ve o kadar çok ağır şey oldu ki bir türlü önleyemedik. İçeri giriyorsun içerde su dışarı giriyorsun dışarı da çıkamıyorsun. 153’ü arıyoruz yalnızca tamam diyor, yapılacak diyor bırakıyorlar. muhatap da bulamıyoruz, yukarda dere yatağı varmış onun tarafını değiştirmişler, tam bir tedbir almadan evet orayı açtığı için o çamurla birlikte Işık Sitesinin içine girmiş. Biz çok mağduruz, hala masraflarımız akmıyor, sitemizin içinde su birikiyor ve inanın üç gündür ben kova kova su atıyorum dışarıya. Hala yolumuzun önü çamur içinde, arkadaşlarımızın meskeni selden ziyan gördü. Ben yazdım 153’ü mi aradım. WhatsApp’ta manzara gönderdim mağduruz dedim. Dün mesela dün biz site olarak Işık Sitesinin içindeki milleri, çamurları temizledik, kurutsun iki gün daha diye, fakat inanın o kadar güç ki bütün siteyi kim varsa daima birlikte kovalarla küreklerle temizlemeye çalıştık. Bahçemizin işleri mil dolu, gördünüz değil mi? İnanın o kadar makûs durumdayız, bizim masraflarımız açılsın, başta çok sorun yaşıyoruz. Belediye bunu fiyat karşılığı mı yapıyor? Zira yan taraftaki sitede fiyat verdiler, geldiler onu yaptılar, bizi burada bıraktılar, bize de gelecekti lakin gelmediler.”

“BU KADAR KÖTÜLÜK YAPILMAZ…”

Yine ismini açıklamayan bir vatandaş da bir kente bu kadar kötülük yapılamayacağını belirterek, “Keşan Belediye Lideri güya bu kenti yok etmek için gelmiş. Bir sene, iki sene, bir kente bu kadar kötülük yapılmaz. Sen sonbaharda niçin iş yapmıyorsun. Hiç mi ekipmanın yoktu. Getirdiler çakılları kocaman kocaman Yalı caddesinin ortasına. Ufak çakıl dökülmesi lazımdı. Hiç mi iş bilmiyorsun? 15 yıldır buradayım. Yazık günah. Paraysa veriyoruz. Abone olun dediniz en evvel biz abone olduk. Olmayanlara sıkıntı koştu. Abone olduğum halde 2. aboneliği aldı benden. Öbür param da gitti. 2. aboneliğim gasptır. Beklentimiz pak bir kent. Ben çok bir şey istemiyorum. Beni bu rezillikten kurtarsın öteki bir şey istemiyorum.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir