Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Balıkesir OSB 3 kat büyüdü

Balıkesir OSB 3 kat büyüdü

ateshaber ateshaber -
30 0

BALIKESİR (İGFA) – Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) İdare Heyeti üyesi Yücel Yılmaz, OSB İdare Şurası Lider Vekili Hüseyin Bekki, OSB Bölge Müdürü Mesut Eray ile birlikte OSB genişleme alanında incelemelerde bulundu. 3 Etap halinde genişlemesi planlanan, 676 hektarlık alanda faaliyet gösteren OSB’nin büyüklüğü genişleme çalışmaları tamamlandığında 1453 hektara ulaşacak.

ARAZİLER EYLÜL AYINDA FABRİKA İNŞAATINA HAZIR OLACAK
1. etap alanındaki 49 parselden 48 adedinin tahsis edildiğini ve kalan son parsel içinde memleketler arası firmalar ile görüşmeler sürdürdükleri bilgisini veren OSB Müdürü Mesut Eray, “Altyapı çalışmaların son kısmına gelinen 1. Etap genişleme alanında 12 adet parsel Haziran ayı içerisinde hazır olacak ve fabrika inşaat faaliyetlerine başlanabilecek. Eylül sonu prestiji ile 49 adet parselin fabrika inşaatına hazır olmasını planlıyoruz. 95 fabrikadan 161 fabrikaya 4800’den 17 bin kişi istihdama ulaşan Türkiye’nin sayılı organize sanayi bölgesidir Balıkesir OSB. Genişleme alanlarının 5-7 yıl içerisinde tamamlanmasını planlıyoruz. Şu an 17 bin kişinin çalıştığı Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde çalışmalar tamamlandığında 40 bin kişinin çalışacağı öngörüyoruz. Bunların tamamının oluşmasında Sayın Valimiz Hasan Şıldak ve Liderimiz Yücel Yılmaz’ın çok büyük dayanakları var” dedi.

EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ LİDER YILMAZ
Organize Sanayi Bölgesi’nde son 5 yılda çok şeyin değiştiğini söz eden Lider Vekili Bekki, OSB’nin 3 kat büyüdüğünü ve bu büyümenin en büyük destekleyicilerinden birisinin de Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz olduğunu söyledi. Kısa bir mühlet içerisinde arazi çalışmalarının tamamlanarak firmalara toprakların teslim edileceğini söyleyen Lider Vekili Bekki, “OSB’deki mesleksel eğitim merkezinde eğitim almamış şahıslara eğitimler verilerek sertifikaları veriliyor. Bizlerin muhtaçlığına yönelik kurslarda yetişen işçiler işe başlıyor. Biz, Balıkesir’in gençlerine öncelik veriyoruz” dedi.

OSB GELECEĞE UMUT
Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Lider Yücel Yılmaz, OSB’nin Balıkesir’in geleceğine büyük bir umut olduğunu yaklaşık bir buçuk yıl içerisinde 10 bin Balıkesirli gencin istihdam edileceğini söyleyerek Sanayi Bakanına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir